پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
اسیلوسکوپ چیست؟
نوشته شده در پنج شنبه 7 آذر 1392
بازدید : 1227
نویسنده : smail emadi taj

اسیلوسکوپ ( Oscilloscope ) یک دستگاه اندازه گیری است که از آن برای مشاهده شکل موج ها و اندازه گیری ولتاژ ، زمان تناوب ، اختلاف فاز و همچنین مشاهده منحنی مشخصه ولت – آمپر عناصر نیمه هادی مانند دیود و ترانزیستور استفاده می شود . اسیلوسکوپ یک ولت متر دقیق است ولی توانایی اندازه گیری جریان را به طور مستقیم ندارد و برای اندازه گیری جریان باید از روش های غیر مستقیم مانند قانون اهم استفاده کرد .


:: موضوعات مرتبط: برخی از وسایل اندازه گیری الکتریکی , تعاریف از درس الکترونیک مبانی برق و... , ,ســـــــلام دوستـان ادرس جــدیـــد وب ســـایـت
نوشته شده در پنج شنبه 23 آبان 1392
بازدید : 1910
نویسنده : smail emadi tajوات متر
نوشته شده در پنج شنبه 9 آبان 1392
بازدید : 762
نویسنده : smail emadi taj

از این وسیله همانطور که از نامش پیداست جهت به دست آوردن توان و قدرت یک دستگاه و یا میزان کارآرایی یک وسیله ی برقی استفاده می شود. در صورتیکه وات متر مقدار بیش از حد را نشان دهد نشانه وجود عیب مکانیکی در وسیله و اگر مقدار خیلی کمتر را نشان دهد بیانگر خرابی و یا سوختگی المانها و یا سیم پیچ وسایل الکتریکی دستگاه برقی می باشد. وات متر در مدارات به صورت سری موازی بسته می شود.


:: موضوعات مرتبط: برخی از وسایل اندازه گیری الکتریکی , ,آشنایی با وسایل الکترونیک مولتی متر
نوشته شده در پنج شنبه 9 آبان 1392
بازدید : 798
نویسنده : smail emadi taj

و اما مهم ترین و کاربردی ترین وسیله رو برای شما بگم.

دیدید که برای اندازه گیری هر یک از کمیتهای مقاومت، جریان و ولتاژ نیاز به وسیله اندازه گیری می باشد که این کار هم گران می باشد و هم حمل دشواری دارد که جهت رفع این دو مورد این وسایل را در یک دستگاه اندازه گیری به نام مولتی متر یا آوومتر جای میدهند.


:: موضوعات مرتبط: برخی از وسایل اندازه گیری الکتریکی , ,آشنایی با وسایل الکترونیک آمپرمتر
نوشته شده در پنج شنبه 9 آبان 1392
بازدید : 841
نویسنده : smail emadi taj
از این وسیله جهت اندازه گیری جریان منبع و یا مدار و یا مصرفی دستگاه استفاده می شود که جریان دستگاه را بر حسب آمپر و یا میلی آمپر و یا میکرو آمپر نشان می دهد.
البته یک نوع آمپرمتر می باشد که بدون قطع کردن مدار می توان جریان دستگاه و یا مدار را اندازه گیری کرد که به آن کلمب متر گویند. باید یادآور شویم که آمپرمتر دو نوع جریان DC و AC را اندازه گیری می کند که با انتخاب هر یک می توان جریان فوق را اندازه گیری نمود.
لازم به ذکر است که اهم متر در مدارات به صورت سری بسته می شود. توسط آمپر می توانید هم جریان DC و هم AC را اندازه بگیرید که نباید رنج را اشتباها انتخاب کنید. زیرا دستگاه آسیب می بیند که البته شما در منزل با جریان AC سرو کار دارید.

:: موضوعات مرتبط: برخی از وسایل اندازه گیری الکتریکی , ,تعداد صفحات : 1
صفحه قبل 1 صفحه بعد